Neočekivani junak Uniteda pokvario defanzivno čudo Diega Simeonea

Atletico Madrid je u prvom susretu osmine finala Lige prvaka na svom Wanda Metropolitano stadionu dočekao Manchester United, a na kraju u ovom duelu pobjednika nije bilo (1:1).

Večerašnji meč donio je nevjerovatnu defanzivnu igru ekipe Diega Simeonea koji je večeras igrao popriličan antifudbal.

Žestoko se igralo u Madridu od prve minute, a Atletico je u sedmoj minuti došao do gola koji je uveliko odredio tok ostatka utakmice. Renan Lodi ubacuje s lijeve strane, Joao Felix bježi Magireu i pogađa za vodstvo domaćeg tima od 1:0.

United je imao posjed lopte u prvom dijelu. Međutim, nije uspio napraviti ništa u fazi napada, a posebno je to iritiralo Cristiana Ronalda koji se svađao sa publikom, sudijom, saigračima…

Atletico je imao još jednu veliku šansu. Pogodili su okvir gola, ali se na odmor otišlo vođstvom ovog tima od 1:0.

Nastavak donosi istu sliku na terenu. Pokušao je Ralf Rangnick s izmjenama napraviti nešto, a jedna od njih je urodila plodom.

Anthony Elanga je ušao u 75. minuti umjesto Marcusa Rashforda, a pet minuta kasnije postiže pogodak. Bruno ga je sjajno poslužio, odbrana Atletica je prvi put ispala, a mladi švedski napadač zabija za 1:1.

Do kraja meča Atletico je bolji. Griezman je uzdrmao prečku, napadali su kako bi došlo do pobjede, ali nije išlo.

Ostalo je 1:1, pa će putnik u četvrtfinale biti poznat u revanšu koji se 15. marta igra na Old Traffordu a kladionice daju veće šanse domaćinu.